Cilt Gençleşiyor

Yaş, yorgunluk, stres, hastalıklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün doğal hareketleri bile zaman içinde kollajen dokusunun etkilenmesine neden oluyor.

En çok da dudak kenarı, yanak, çene, burun, kaş araları, alın, burundan ağız kenarına doğru inen bölgede ve göz çevresinde ince çizgiler, kırışıklıklar oluşuyor.

Zamanla rahatsız edici boyutlara gelebilen ince çizgilere, kırışıklıklara ve izlere, cerrahi operasyon olmadan da çeşitli yöntemlerle müdahale etmek mümkün. Özellikle kısıtlı zamanı olanlar için ideal uygulamalardan biri; pratik, hızlı ve etkili sonuç alınabilen “Micro Needle Roller” tekniği.

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Merkezi’nin Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanları; çizgileri hafifleterek cildin daha genç görünümünü sağlayan “Micro Needle Roller” tekniğinin genç yaş grubuna da rahatlıkla uygulanabildiğini ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılabildiğini belirtiyorlar.

Cerrahi müdahale olmadan gençleştiren “Micro Needle Roller”, ince çizgilerin, kırışıklıkların, akne ve diğer sakarların azalmasını, derinin gerilmesini, selülit, doğum izleri ve derin çatlakların azalmasını, cilt lekelerinin giderilmesini, zamanla matlaşan cildi canlandırarak sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu “Micro Needle Roller”, sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı, kanamaya neden olmayan bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine tedavi süreci başlar.

Vücut bu bölgeye kollajen, büyüme faktörleri ve diğer yapıtaşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendi kendini onarır. Böylece milyarlar harcamaya gerek kalmadan cilde kendini onarma fırsatı verir.”Micro Needle Roller”, açtığı mikro kanallar vasıtası ile uygulanan cilt bakım ürünlerinin 200 kat daha fazla emilmesini sağlıyor.

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Merkezi’nin Cilt Bakım ve Güzellik Uzmanları; Plastik Cerrah Dr. Mehran Sohrabifar tarafından geliştirilen kollajen ampüllerini Micro Needle Roller ile birlikte kullanılarak çok daha etkili sonuç aldıklarını belirtiyorlar.

Lokal anestezik krem uygulaması ile yapılan ve 20-25 dakikada tamamlanan seanslar, ilk uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar veriyor. İşlem sonrası orta güçte güneş koruyucu kullanmak yeterli oluyor, ertesi gün hafif bir makyajla işe de gidilebiliyor.


Kategori: Sağlık  Etiketler: , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder