Sınav İptal Edilebilir

Kopya iddialarıyla ilgili konuşan ÖSYM yetkilileri ,

Sınavların ardından kopya olayları yaşanır.Sınava telefonla girenler,bazı adayların kopya girişimleri olur.Özellikle Diyarbakır,Kars,Ağrı gibi illerden çok ihbar gelir.Tespit ettiklerimizin sınavlarını iptal ederiz. Ancak sınav öncesinde sızdırma olaylarının tespit edilmesi halinde,sınavın tamamı iptal olabilir değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, soruların yanıtlarını sınav sırasında elde ettikleri kesinleşen kişilerin sınavlarının ilerleyen günlerde iptalinin gündeme gelebileceği öğrenildi.KPSS’deki kopya iddaalarını ilk kez dile getiren ancak önceki gün bazı gazetelerde “şüpheli” konumuna düştüğü haberleri yer alan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise “belirli bir kesim tarafından linç edilmek istendiğini”öne sürdü.KPSS’de kopya iddiaları sebebiyle savcılık ve emniyetin yürüttüğü soruşturmada ortaya çıkan bağlantılar,skandalın arkasında çıkar ilişkilerinin olduğu şüphesini güçlendirdi.Yütütülen soruşturma kapsamında onlarca kişi gözaltına alındı.Soruşturma halen devam ediyor.


Kategori: Eğitim  Etiketler: , , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder