Emily Osment

 

Emily Osment 10 Mart 1992 yılında doğmuştur.Babası Michael Eugene Osment oyuncu, annesi Theresa ise öğretmendir.Babası dışında ağabeyi Haley Joel Osment’ın 1996′da Oscar’a aday olan bir oyuncu olması, Emily’yi bu mesleğe kolayca alıştırmıştır.İlk oyunculuk deneyimini 1998 yılında oynadığı bir reklam filminde kazanmıştır.

 İlk filmi ise Linda Hamilton’la oynamış olduğu 1999 yapımı The Secret Life of Girls’dür. Aynı yıl Glenn Close ile Winter’s End adlı televizyon filminde oynamıştır.Bu rolü, ona Young Artist Award adaylığı getirmiştir. Bu filmden sonra pek çok sinema ve televizyon filminde rol alan Osment, Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams ve Mission 3D filmlerindeki Gerti Giggles rolüyle tanınmışlığı hızla artmıştır.

Şu anda ise yakın arkadaşı Miley Cyrus’la uzun zamandır birlikte oynadığı Hannah Montana adlı Disney dizisinde yer almaktadır.2007′de Billy Ray Cyrus’ın Home at Last albümündeki You’ve Got a Friend adlı parçasında birlikte düet yapmıştır.


Kategori: Hannah Montana  Etiketler: , , , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder