Su Hayatın Parçasıdır

Tüketilen su miktarının bedenimiz üzerinde hayati bir etkisi var.  Yeterli miktarda tüketilen doğal mineralli su sağlığımıza kazandırdığı yararların yanında, hafıza içinde çok önemlidir.

Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde hafızanızıı kuvvetlendirmek ve hızlı düşünebilmek için 2011 yılında özellikle doğal mineralli, pH’ı yüksek olan suların tercih edilmesi gerek.Beynimizin %70 ila 75’i sudan oluşuyor. Yani güçlü bir hafızaya sahip olabilmek ve hızlı düşünebilmek için suya ihtiyacımız var.

Yeterli miktarda su tükettiğimizde daha hızlı ve iyi düşünebiliriz.Beynin %70-75’ini oluşturan su, hafıza için de gereklidir. Su beyin fonksiyonlarını bir bütün olarak hızlandırır. Su olmadığı zaman beyin daha yavaş çalışır. Susuz beynin, bilgi bulundurma ve hafıza oluşturma kapasitesi olumsuz etkilenir ve bu da beyin fonsiyonlarını ve hafızayı olumsuz olarak yansır.

Kalsiyum ve magnezyum minerallerini içeren su “sert” olarak nitelendirilir. Çoğumuz vücudumuz için kalsiyum ve magnzeyumun yararlarını yeterince önemsemiyoruz.

Günlük önerilen kalsiyum alımının % 70’i süt ve süt ürünleriyle, %16’sı kuru meyve ve sebzelerle, %6-7’si de doğal mineralli sularla sağlanıyor. Su şişelerinin üzerindeki etiketleri dikkatli okumalıyız.

Su hayattır !


Kategori: Sağlık  Etiketler: , , , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder