Detoks Diyeti

Detoks diyeti sanıldığı kadar kolay bir diyet değildir. Detoks rejimini, hızlı kilo vermek için uygulamayı düşünen pek çok insan var. Fakat detoks rejimi daha çok toksinlerden arınmak ve anti-aging için kullanılır.

Elbette kilo vermek isteyenler de detoks diyetiyle zayıflayabilirler. Fakat detoks rejimi uygulaması zor ve disiplinli bir diyet olduğu için uzun süreli olarak kullanılamaz.

Detoks ; bebekler, çocuklar ve ergenlik dönemindeki çocuklar hariç yetişkin bireylerde bazı kriterler göz önünde bulundurularak uygulanması gerekir, ayrıca kronik hastalıklardan diyabet, hipertansiyon, mide-bağırsak ile kanser hastalıkları ve yaşlılara uygulanması  olumsuz sonuçlar doğurabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınlar kesinlikle detoks yapmamalıdır. Kişinin bu programa alınmadan önce detoksu kaldırıp kaldıramayacağı mutlaka değerlendirilmelidir. Uzmanlara göre detoks kürleri, bireysel özelliklere göre değişmekle birlikte, genel olarak 2 haftada bir gün, ayda 2-3 gün, 3-6 ayda bir hafta sürelerle uygulanabilir.Kategori: Sağlık  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder