Cerruti 1881 Pour Femme

Cerruti

Kökleri tekstil sektörüne dayanan bir moda evi olan Cerruti, 1881 yılında, kardeşler Stefano, Antonio ve Quintino Cerruti tarafından küçük bir kasabada yün konusunda uzmanlaşmış bir fabrika kurarak başladı. Zamanla işin başına Antonio’nun oğlu Silvio geçer ancak 1950’de Silvio ansızın ölünce işler 20 yaşındaki oğlu Nino Cerruti’ye kalır. Nino, 1957 yılında “Hitman” isimli bir erkek tasarımı ile bir anda üne kavuşur. Paris’te butikleri açılır. Cerruti kumaşları artık hem erkek, hem kadın kıyafetlerinde aranan bir isim olmuştur. Giyimden sonra parfüm konusunda da açılım yapan firmanın ilk kokusu 1978 yılında erkekler için Nino Cerruti, kadınlar için ise 1987 yılında Nino Cerruti Pour Femme olmuştur. Halen piyasada bulunan 23 temel parfümü bulunmaktadır.

Cerruti 1881 Pour Femme EDT 100 ml

Nino Cerruti, bu kokuyu oluşturduğunda, “büyük klasiklerin e küçüğü” adını verdi. En yüksek kalitede özler kullanılarak oluşturulan bu koku, uzun saatler boyunca sizi terk etmez. Çiçeksi odundu ailesindendir. Gizli bir duygusallık vaadiyle baştan çıkaran, sonsuz özgürlüğün tadına varmış kadınları simgeler.


Kategori: Giyim, Kadınlar, parfüm  Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Bu yazıyı herhangi bir yayın aboneliğinden takip edebilirsiniz RSS 2.0 feed. Kendi sitenizden yanıt, veya geri dönüş bırakabilirsiniz.
Yorum Gönder